Uczestnicy i zwycięzcy poprzednich edycji:
1982 – regaty BOC Challenge
Przebiegały czteroetapowo: Newport, Rhode Island – Cape Town – Sydney – Rio de Janeiro – Newport
Rozgrywane były w dwóch klasach: klasa 1 od 45 do 56 stóp długości (13.7-17.1m), klasa 2 od 32 do 44 stóp (9.7-13.4m)
Zawodnik |
Nazwa jachtu |
Kraj |
Czas |
Klasa 1 |
|||
Philippe Jeantot |
Credit Agricole |
Francja |
159 dni |
Bertie Reed |
Altech Voortrecker |
Poł. Afryka |
170 dni |
Richard Broadhead |
Perseverance of Madina |
Wlk. Brytania |
192 dni |
Neville Gosson |
Leda Pier One |
Australia |
202 dni |
Desmond Hampton |
Gipsy Moth V |
Wlk. Brytania |
nie ukończył rejsu |
Tony Lush |
Lady Pepperell |
USA |
nie ukończył 1 etapu |
Paul Rogers |
Spirit of Pentax |
Wlk. Brytania |
wycofał się w 1 etapie |
Dave White |
Gladiator |
USA |
wycofał się w 1 etapie |
Klasa 2 |
|||
Yukoh Tada |
Koden Okera V |
Japonia |
207 dni |
Francis Stokes |
Moonshine |
USA |
209 dni |
Richard Konkolski |
Nike III |
USA |
213 dni |
Guy Bernadin |
Ratso II |
Francja |
221 dni |
Dan Byrne |
Fantasy |
USA |
228 dni |
Richard McBride |
City of Dunedin |
Nowa Zelandia |
264 dni |
Jacques de Roux |
Skoiern III |
Francja |
nie ukończył 3 etapu |
Greg Coles |
Datsun Skyline |
Nowa Zelandia |
wycofał się w 1 etapie |
Thomas Lindholm |
Driftwood |
USA |
wycofał się w 1 etapie |
BOC Challenge 1986
Cztery etapy: Newport, Rhode Island – Cape Town – Sydney – Rio de Janeiro – Newport
Dwie klasy: klasa 1 od 50 do 60 stóp długości (15.2-18.3m), klasa 2 od 40 do 50 stóp (12.2-15.2m)
Zawodnik |
Nazwa jachtu |
Kraj |
Czas |
Klasa 1 |
|||
Philippe Jeantot |
Credit Agricole |
Francja |
134 dni |
Titouan Lamazou |
Ecureuil |
Francja |
137 dni |
Jean-Y Terlain |
UAP |
Francja |
146 dni |
Guy Bernadin |
Biscuit Lu |
Francja |
146 dni |
John Martin |
Tuna Marine |
Poł. Afryka |
147 dni |
Ian Kiernan |
Triple M |
Australia |
156 dni |
Bertie Reed |
Stabilo Boss |
Poł. Afryka |
163 dni |
Dave White |
Legend Securities |
USA |
164 dni |
Richard McBride |
Kiwi Express |
Nowa Zelandia |
wycofał się w 1 etapie |
John Biddlecombe |
ACI Crusader |
Australia |
wycofał się w 1 etapie |
Warren Luhrs |
Thursday’s Child |
USA |
wycofał się w 2 etapie |
Klasa 2 |
|||
Mike Plant |
Airco Distributor |
USA |
157 dni |
Jean-Luc van den |
Let’s Go |
Francja |
161 dni |
Heede |
|
|
|
Harry Harkimo |
Belmont Finland |
Finlandia |
168 dni |
Hal Roth |
American Flag |
USA |
171 dni |
Richard Konkolski |
Declaration |
USA |
172 dni |
Pentti Salmi |
Colt by Rettig |
Finlandia |
175 dni |
Mark Schrader |
Lone Star |
USA |
175 dni |
John Hughes |
Joseph Young |
Kanada |
189 dni |
Dick Cross |
Airforce |
USA |
wycofał się w 1 etapie |
Eduardo Louro de |
Miss Global |
Brazylia |
wycofał się w 1 etapie |
Almeida |
|
|
|
Mac Smith |
Qualo |
USA |
wycofał się w 1 etapie |
Takao Shimada |
Madonna |
Japonia |
wycofał się w 1 etapie |
Harry Mitchell |
Double Cross |
Wlk. Brytania |
wycofał się w 3 etapie |
Jacques de Roux |
Skoiern IV |
Francja |
nie ukończył rejsu |
BOC Challenge 1990
Trasa została zmieniona, choć w dalszym ciągu biegła czterema etapami: Newport, Rhode Island – Cape Town – Sydney – Punta del Este – Newport
Dwie klasy: klasa 1 od 50 do 60 stóp długości (15.2-18.3m), klasa 2 od 40 do 50 stóp (12.2-15.2m) oraz klasa amatorska
Zawodnik |
Nazwa jachtu |
Kraj |
Czas |
Christophe Auguin |
Groupe Sceta |
Francja |
120 dni |
Alain Gautier |
Generali Concorde |
Francja |
122 dni |
Philippe Jeantot |
Credit Agricole IV |
Francja |
129 dni |
Mike Plant |
Duracell |
USA |
132 dni |
Kanga Birtles |
Jarkan Yacht Builders |
Australia |
135 dni |
Dave Adams |
Inkeeper |
Australia |
136 dni |
Isabelle Autissier |
Ecureuil Poitou |
Francja |
139 dni |
|
Charentes |
|
|
Bertie Reed |
Grinaker |
Poł. Afryka |
140 dni |
Jose de Ugarte |
BBV Expo’92 |
Hiszpania |
140 dni |
Nandor Fa |
Alba Regia |
Węgry |
165 dni |
John Martin |
Allied Bank |
Poł.Afryka |
nie ukończył 3 etapu |
John Biddlecombe |
Interox Crusader |
Australia |
wycofał się w 1 etapie |
Endo O’Coineen |
Kilcullen |
Irlandia |
wycofał się w 1 etapie |
Klasa 2 |
|||
Yves Dupasquier |
Servant IV |
Francja |
141 dni |
Don McIntyre |
Buttercup |
Australia |
153 dni |
Josh Hall |
New Spirit of Ipswich |
Wlk. Brytania |
157 dni |
Jack Boye |
Project City Kids |
USA |
158 dni |
Hal Roth |
Sebago |
USA |
211 dni |
Yukoh Tada |
Koden VIII |
Japonia |
wycofał się z 2 etapu |
Jane Weber |
Tilly Endurable |
USA |
wycofała się z 1 etapu |
Klasa amatorska |
|||
Paul Thackleberry |
Volcano |
USA |
180 dni |
Robin Davie |
Global Exposure |
Wlk. Brytania |
181 dni |
Minoru Saito |
Shuten Dohji |
Japonia |
197 dni |
William Gilmore |
Zafu |
USA |
wycofał się z 1 etapu |
Robert Hooke |
Niihau 4 |
USA |
wycofał się z 3 etapu |
1994 regaty Around Alone
Znów zmieniono trasę, zachowując jednak podział na cztery etapy: Charleston, Południowa Karolina – Cape Town – Sydney – Punta del Este – Charleston;
Regaty rozgrywano w dwóch klasach: klasa 1 od 50 do 60 stóp długości (15.2-18.3m), klasa 2 od 40 do 50 stóp (12.2-15.2m)
Zawodnik |
Nazwa jachtu |
Kraj |
Czas |
Klasa 1 |
|||
Christophe Auguin |
Sceta |
Francja |
121 dni |
Steve Pettengill |
Hunters Child |
USA |
128 dni |
Jean-Luc van den |
Vendee Enterprises |
Francja |
129 dni |
Heede |
|
|
|
David Scully |
Coyote |
USA |
133 dni |
J.J. Provoyeur |
Novell S.Africa |
Poł. Afryka |
133 dni |
Arnet Taylor |
Thursday’s Child |
USA |
200 dni |
Josh Hall |
Gartmore |
Wlk. Brytania |
nie ukończył 1 etapu |
Mark Gatehouse |
QAB |
Wlk. Brytania |
wycofał się z 1 etapu |
Isabelle Autissier |
PRB |
Francja |
nie ukończył 2 etapu |
Klasa 2 |
|||
Dave Adams |
True Blue |
Australia |
131 dni |
Giovanni Soldini |
Kodak |
Włochy |
134 dni |
Niah Vaughan |
Jimroda II |
Wlk. Brytania |
166 dni |
Alan Nebauer |
Newcastle Australia |
Australia |
181 dni |
Robin Davie |
Cornwall |
Wlk. Brytania |
197 dni |
Minoru Saito |
Shuten Dohji III |
Japonia |
223 dni |
Floyd Romak |
Cardac 88 |
USA |
wycofał się z 1 etapu |
Neal Petersen |
Protect our Sealife |
Poł. Afryka |
wycofał się z 2 etapu |
Simone Bianchetti |
Town of Cervia |
Włochy |
wycofał się z 2 etapu |
Nigel Rowe |
Skycatcher |
Wlk. Brytania |
wycofał się z 3 etapu |
Around Alone 1988
Kolejna zmiana trasy przy utrzymaniu podziału na cztery etapy: Charleston, Południowa Karolina – Cape Town – Auckland – Punta del Este – Charleston
Regaty rozgrywano w dwóch klasach: klasa 1 od 50 do 60 stóp długości (15.2-18.3m), klasa 2 od 40 do 50 stóp (12.2-15.2m)
Zawodnik |
Nazwa jachtu |
Kraj |
Czas |
Klasa 1 |
|||
Giovanni Soldini |
Fila |
Włochy |
116 dni |
Marc Thiercelin |
Somewhere |
Francja |
130 dni |
Josh Hall |
Gartmore |
Wlk. Brytania |
stracił maszt w 3 etapie |
Fiodor Koniukow |
Modern U/Humanities |
Rosja |
wycofał się w 3 etapie |
Mike Golding |
Group 4 Securitas |
Wlk. Brytania |
wycofał się w 3 etapie |
Isabelle Autissier |
PRB |
Francja |
nie ukończył 3 etapu |
Sebastian Reidl |
Project Amazon |
Kanada |
|
Klasa 2 |
|||
Jean-Pierre Mouligne |
Cray Valley |
Francja |
132 dni |
Michael Garside |
Magellan Alpha |
Wlk.Brytania |
138 dni |
Brad van Liew |
Balance Bar |
USA |
150 dni |
Wiktor Jazykow |
Wind of Change |
Rosja |
168 dni |
Neil Petersen |
www.nobarriers.com |
Poł. Afryka |
195 dni |
Minoru Saito |
Shuten Dohji III |
Japonia |
203 dni |
Neil Hunter |
Paladin II |
Australia |
216 dni |
Robin Davie |
South Carolina |
USA |
zdyskwalifik. w 2 etapie |
George Stricker |
Rapscallion III |
USA |
wycofał się z 2 etapu |
Around Alone 2002
Znowu modyfikacja trasy i tym razem podział na pięć etapów: Newport, Rhode Island/New York – Brixham, Devon – Cape Town – Tauranga – Salvador, Brazylia – Newport
Regaty rozgrywano w 3 klasach: IMOCA Open 60, IMOCA Open 50 i klasa IMOCA Open 40
Zawodnik |
Nazwa jachtu |
Kraj |
Czas |
Klasa 1 IMOCA Open 60 |
|||
Bernard Stamm |
Bobst Group Armor Lux |
Szwajcaria |
115 dni / 49 pkt |
Thierry Dubois |
Solidaires |
Francja |
118 dni /45 pkt |
Simone Bianchetti |
Tiscali |
Włochy |
159 dni / 35 pkt |
Emma Richards |
Pindar |
Wlk. Brytania |
131 dni / 33 pkt |
Bruce Schwab |
Ocean Planet |
USA |
159 dni/ 30 pkt |
Patrick Radigues |
Garnier |
Belgia |
wycofał się w 2 etapie |
Graham Dalton |
Hexagon HSBC |
Nowa Zelandia |
wycofał się w 3 etapie |
Klasa 2 IMOCA Open 50 |
|||
Brad van Liew |
Tommy Hilfiger |
USA |
148 dni / 50 pkt |
Tim Kent |
Everest Horizontal |
USA |
169 dni / 44 pkt |
John Dennis |
Bayer Ascensia |
Kanada |
wycofał się w 2 etapie |
Klasa 3 IMOCA Open 40 |
|||
Derek Hatfield |
Spirit of Canada |
Kanada |
245 dni / 37 pkt |
Kojiro Shiraishi |
Spirit of Yukoh |
Japonia |
180 dni / 36 pkt |
Alan Paris |
BTS Velocity |
Bermuda |
202 dni/ 30pkt |
VELUX 5 OCEANS 2006-07
W roku 2006 trasa regat liczyła 30 140 Mm (55 820 km). Flota wyruszyła z Bilbao (Hiszpania) 22 października 2006 roku i tam też była meta. Były tylko dwa porty etapowe – Fremantle i Norfolk.
Zawodnik |
Nazwa jachtu |
Kraj |
Czas |
Klasa 1 IMOCA Open 60 |
|
|
|
Bernard Stamm |
Cheminees Poujoulat |
Szwajcaria |
103 dni |
Kojiro Shiraishi |
Spirit of Yukoh |
Japonia |
118 dni |
Unai Basurko |
Pakea |
Hiszpania / Kraj Basków |
158 dni |
Sir Robin |
SAGA Insurance |
Wlk. Brytania |
159 dni |
Knox-Johnston |
|
|
|
Mike Golding |
Ecover |
Wlk. Brytania |
wycofał się w 1 etapie |
Alex Thomson |
Hugo Boss |
Wlk. Brytania |
nie ukończył 1 etapu |
Klasa IMOCA Open 50 |
|||
Graham Dalton |
A Southern Man-AGD |
Nowa Zelandia |
ukończył etap 2 |