Kompleksowe badania

2601/11

Jacht jest już prawie gotowy do trzeciego etapu regat

Ze względu na kłopoty z silnikiem OPERON RACING przestawiono dzisiaj do sąsiedniej mariny i uniesiono dźwigiem nad powierzchnię wody, by sprawdzić dokładnie przyczynę awarii. Zgodnie z przepisami jacht nie został całkowicie wyjęty na powierzchnię – zakończenie kila (bulba) pozostaje wciąż zanurzone. W przeciwnym wypadku naliczonoby punkty karne.

Po wyciągnięciu jachtu okazało się, że usterki są poważniejsze niż przypuszczał Gutek. Ekipa pracuje jednak bardzo sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Najważniejsza jest organizacja!

Generator wiatrowy jest już naprawiony, ale trzeba jeszcze usunąć awarię systemu napędowego, sprawdzić ustawienie śruby oraz kil i system hydrauliczny. Zostanie również wymieniony cały system nawigacji. Gutek jest pewien, że to wszystko pozwoli mu bezpieczniej i szybciej żeglować.

W Nowej Zelandii liczą się dwa sporty narodowe: żeglarstwo i rugby, dlatego podejście wszystkich lokalnych partnerów do tematu żeglarstwa jest bardzo poważne. Cała ekipa OPERON RACING planuje być gotowa ze wszystkimi pracami do niedzieli. W poniedziałek czeka jeszcze kalibracja, ustawienie systemów nawigacyjnych i jacht będzie gotowy do 3 etapu.